Mediafax (Mediafax)
Insurance  |  April 02, 2013 13:01:15

Statistics Insurance: Too bad the most sticks on the heels Bulls, happiness to a small number of accidents on the contrary Shooters


"Na data z úrazového pojištění jsme se podívali poněkud netradičním úhlem pohledu, a sice v souvislosti se znameními zvěrokruhu," říká ředitel odboru externí komunikace České pojišťovny Tomáš Zavoral. Doplnil, že dalšími smolaři v pořadí jsou za Býky také Berani a Blíženci, naopak menšímu počtu problémů se spolu se Střelci mohli těšit i Štíři a Kozorohové. Čistý průměr udrželi Lvi. Nadprůměrnou dávku štěstí si drží ještě Váhy a Ryby. Naopak o něco hůře dopadli také Vodnáři, Panny a Raci.

Česká pojišťovna v minulých dvou letech podobným způsobem zkoumala i znamení zvěrokruhu v souvislosti s dopravními nehodami. Z této analýzy vyplynulo, že narodit se ve znamení Berana s sebou přináší nejvyšší riziko nehody za volantem. "Berani silně věří ve vlastní schopnosti, snaží se co nejrychleji dosáhnout cíle, který si stanovili, a často překračují meze. Jsou průbojní a ambiciózní a možná právě tyto charakteristiky jsou příčinou vyšší četnosti nehod i úrazu," doplnil Zavoral.

Šampiony mezi řidiči jsou podle statistiky naopak Střelci. Ti jsou sice impulzivní, neklidní a netrpěliví, ale zároveň jsou i dobrými pozorovateli a dokážou rychle analyzovat nastalou situaci. "Pravděpodobně díky tomu se na silnicích pohybují bezpečněji než ostatní a jsou i schopni vyvarovat se úrazů," dedukuje Zavoral.

Česká pojišťovna provedla své šetření na vzorku 150 tisíců pojistných událostí.

 

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0


Last news from the section Insurance:

29.07.2017  Autonehoda nebo porucha. Máte sjednané asistenční služby? Volkswagen Financial Services (Volkswagen Financial Services)
06.06.2017  Vyplatí se střídat pojišťovny? Radek Stolář (Kurzy.cz)
15.05.2017  Naboural firemní auto, pojištění odpovědnosti mu však bylo k ničemu Eva Jurčíková (Vaše Nároky.cz)

Read also:

September 16, 2015Životní pojištění vám jednou může vytrhnout trn z paty chytryhonza.cz (chytryhonza.cz)
July 29, 2015EGAP: Malí a střední exportéři podceňují pojištění Ekonomický deník (Ekonomický deník)
June 09, 2015Malá ochota riskovat straší dolarové býky Saxo Bank (Saxo Bank)

Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2017

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688