Mediafax (Mediafax)
Business  |  November 15, 2012 14:05:23

Small and medium-sized enterprises do not agree with the resignation of Paul Dobes


PRAHA (MEDIAFAX) - Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR nesouhlasí s odchodem Pavla Dobeše (LIDEM) z čela ministerstva dopravy. Asociace tvrdí, že ministr s nimi analyzoval a řešil problémy a byl ochoten kdykoliv vést odborný dialog.

"Nesouhlasíme ani s důvody vedoucími k jeho odvolání, jedná se podle našeho názoru o zástupné problémy, které nemohou být povyšovány nad fakt, že se jedná už o třetího ministra dopravy v jednom vládním funkčním období. Ministr Pavel Dobeš byl ochoten naslouchat a řešit problémy segmentu malých a středních podniků a vést v této věci odborný dialog, zakládat pracovní skupiny, analyzovat problémy a navrhovat řešení," stojí v tiskovém prohlášení AMSP.

Asociace tvrdí, že je připravena vést dialog s jakýmikoliv kompetentními ministry a nechce zasahovat do jejich výběru. Zdůrazňuje ale, že trvalé obměny ve vedení resortu vedou k neschopnosti připravit jakoukoliv dlouhodobou koncepci.

Dobeše se zároveň zastal prezident Václav Klaus, který ho označil za kompetentní osobu ve vedení složitého resortu a dodal, že nebyl nikým informován o tom, že by s Dobešem byly problémy.

Ministr oznámil svou rezignaci s platností k 3. prosinci ve středu. Vyzvala jej k tomu jeho mateřská strana LIDEM a jako důvod uvedla dlouhodobé problémy v registru vozidel. Premiér Petr Nečas přes tiskové prohlášení vzkázal, že demisi bere na vědomí.

Kandidátem LIDEM na uvolněné místo je náměstek Karolíny Peake Robert Vacek.

Dobeš je již jedenáctým ministrem Nečasovy vlády, který předčasně ukončil svou službu.

Katerina Surmanová, surmanova@mediafax.cz

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0
Malí a střední podnikatelé nesouhlasí s rezignací Pavla Dobeše

Diskuze a názory

Na dané téma nejsou žádné názory.


Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688