TNBiz (TNBiz)
Czech republic  |  November 16, 2012 11:26:13

President Klaus canceled for safety reasons, visiting Israel


PRAHA (MEDIAFAX) - Prezident Václav Klaus nepojede na státní návštěvu do Izraele, a to kvůli bezpečnostní situaci v zemi. Agentuře Mediafax tuto informaci potvrdil ve čtvrtek tiskový mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Klaus plánoval odletět do Izraele společně s manželkou Livií v neděli a zdržet se tam měl do středy. Během státní návštěvy měl jednat se svým protějškem Šimonem Peresem, s předsedou vlády Benjaminem Netanjahuem, guvernérem izraelské centrální banky Stanleym Fischerem a dalšími izraelskými představiteli.

Prezident se také chystal navštívit Jeruzalém a naplánované měl i setkání s Česko-izraelskou obchodní komorou a Izraelsko-českou obchodní a průmyslovou komorou.

Izraelské území se v uplynulých hodinách octlo pod palbou raket. Ostřelují je příslušníci islamistického hnutí Hamas z pásma Gazy, kteří tak reagují na likvidaci šéfa svých ozbrojených složek Ahmada Džabarího.

Cílem operace kromě Džabarího byla také konkrétní místa v Gaze, o kterých Izraelci předpokládali, že z nich Hamas v minulosti zaútočil na jejich území. Do ostřelování pásma se kromě letectva zapojilo také izraelské dělostřelectvo a námořnictvo. Navíc se u hranic s Gazou připravují izraelské tanky a vláda židovského státu schválila povolání části rezervistů do služby.

Od středy při ostřelování zahynulo 15 obyvatel pásma Gazy a dalších 150 bylo zraněno. Rakety Hamasu v Izraeli za stejnou dobu zabily tři lidi a 16 zranily.

Kamila Kinštová, kinstova@mediafax.cz

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0Read also:

November 10, 2006Návštěva prezidenta Klause v Dánsku  Dr. Zdeněk Burián (Anopress)
June 03, 2005Návštěva prezidenta Klause ve Finsku  Dr. Zdeněk Burián (Anopress)

Prezident Klaus zrušil z bezpečnostních důvodů návštěvu Izraele

Diskuze a názory uživatelů na téma: Prezident Klaus zrušil z bezpečnostních důvodů návštěvu Izraele

Na dané téma nejsou žádné názory.


Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2019

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688