TNBiz (TNBiz)
Politics and Events  |  January 01, 2013 09:21:05

Quiet New Year's Eve celebrations: Police solved only minor quarrels and skirmishes


Silvestr byl klidný, policisté a záchranáři neměli v Praze příliš práce. Pražská záchytka ale měla napilno už před silvestrovskou půlnocí. První opilci dorazili už odpoledne a po 22. hodině nebylo podle Martina Šalka, mluvčího Nemocnice Na Bulovce, kde jediná záchytná stanice v Praze je, ani jedno volné místo. Šalek však upozorňuje, že naplněná kapacita 15 míst není nic výjimečného. Stanice je prý běžně zcela obsazena i ve všední dny, rozdíl bývá pouze v tom, že se zaplní až po půlnoci.
 

Policejní hlídky během silvestrovských oslav vyjížděly podle mluvčí zejména k případům, kdy se manželské a partnerské páry většinou pod vlivem alkoholu dostaly do hádky. "Jednalo se také o potyčky v barech a restauracích. Postupně přibývalo zapálených odpadkových košů, větší škoda ale nevznikla," řekla Kropáčová.
 

Restaurační podniky v centru Prahy zůstaly podle ní i dlouho po půlnoci plné hostů a policisté v řadě případů uklidňovali situaci při rušení nočního klidu, drobných rvačkách a vandalismu.
 

Jako každý rok policisté pro auta uzavřeli Václavské náměstí včetně některých příjezdových ulic a požádala lidi, aby do centra raději auty nejezdili. Přibližně 200 policistů a 160 strážníků dohlíželo na oslavy zejména na Staroměstském a Václavském náměstí.

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0Read also:

December 31, 2016Silvestr je bilancování i oslava Jiřina Kavková (Bydlet.cz)
October 09, 2008Policie řešila nálepku na politikově voze Strategie.cz (Strategie.cz)

Klidné oslavy Silvestra: Policie řešila jen drobné hádky a potyčky

Diskuze a názory

Na dané téma nejsou žádné názory.


Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688