TNBiz (TNBiz)
Czech republic  |  January 30, 2013 08:44:45

TOP 09 wants to conquer the ODS and the CSSD waiting for whom ever allow nerves


Některým politickým stranám výsledek prezidentských voleb pomohl, jiným naopak přivodil vrásky. Nejspokojenější mohou být Zemanovci neboli Strana práv občanů (SPOZ).

„Očekávám, že TOP 09 a Kalousek budou chtít využít kapitál, který investovali do kampaně Karla Schwarzenberga, aby nebyl promarněn. A netrvalo to ani 24 hodin. V sobotu, když Schwarzenberg prohrál, hned oznámil, že zůstává předsedou TOP 09. V neděli Kalousek řekl, že když nebude Schwarzenberg prezidentem, bude dobrým premiérem. V pondělí se nedělo nic a v úterý přišla TOP 09 s fiskální unií, okamžitě reagovali, že bez toho koaliční smlouvu nepodepíší. Kalousek dobře ví, že předání národních zájmů do Bruselu je s politikou ODS neslučitelné. Poté, co jsme přistoupili na Kalouskovo zvýšení daní a mlácení živnostníků po hlavě, máme ještě předat národní zájmy Bruselu, to se pak ODS může rozpustit. Nebo ODS neustoupí a Kalousek rozbije vládu, což je to, o co mu jde,“ domnívá se Šťastný.

Kritizoval občanskou demokracii i za to, že před druhým kolem dala svou podporu Schwarzenbergovi. Sám volil Miloše Zemana, bez ohledu na názor stranického vedení. „Za prvé proto, že politika TOP 09 je od začátku až dodneška pro ODS ničivá, za druhé považuji Zemana za osobu spjatou s Českou republikou a politika, od kterého vím, co mohu čekat,“ dodal poslanec, který by si přál, aby ODS přestala s ústupky a vrátila se k autentické pravicové politice.

 

ČSSD čeká na spojence

Dodal, že ČSSD je jedno, jestli se dříve rozhoupe ODS, nebo TOP 09. „Nám nezáleží na tom, jestli bude TOP 09 chtít využít potenciálu z prezidentských voleb, nebo si ODS uvědomí, že v příštích volbách už nemusí mít ani těch dvanáct procent, ale možná nepřesáhne pět procent, protože trend poklesu může sílit. Nám je jedno, odkud hlasy pro předčasné volby přijdou,“ vysvětlil místopředseda sociální demokracie.

Jednání nad revizí koaliční smlouvy, kam si chce TOP 09 nově prosadit fiskální pakt, má pokračovat ve čtvrtek. Je docela dobře možné, že prezidentský duel si vybere další daň a popožene voliče k urnám dřív, než čekali.
 

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0

TOP 09 chce pokořit ODS, ČSSD čeká, komu dřív povolí nervy (1)

Diskuze a názory uživatelů na téma: TOP 09 chce pokořit ODS, ČSSD čeká, komu dřív povolí nervyZobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2019

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688