Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
Markets  |  February 12, 2013 15:09:49

Yellen (Fed): Stimulation could last even after the QE program


Viceprezidentka amerického Fedu Janet Yellen naznačila, že stimulace ekonomiky by mohla pokračovat i po ukončení programu nákupu aktiv. Centrální banka bude mít podmínky pro držení nulových sazeb i po splnění krátkodobých cílů pro inflaci a nezaměstnanost.

V prosinci Fed uvedl, že nulové sazby přetrvají minimálně do té doby dokud inflace neporoste nad hranici 2,5% a nezaměstnanost nepoklesne k 6,5%.

Podle komentářů prohlášení viceprezidentky Fedu mělo připomenout trhu, že ikdyž bude Fed úspěšn ve svém snažení nemusí to automaticky znamenat, že administrativa skokově "šlápne na brzdy". Centrální banka chce předejít extrémním reakcím finančních trhů, které by mohly mít nepříznivé dopady na finanční trhy samotné a také na US a světovou ekonomiku.

US ekonomka ve 4loňského roku nečekaně poklesla o 0,1% kvůli jednorázovým vlivům nebývalého poklesu armádních výdajů. Míra nezaměstnansti se pohybuje těsně pod hranicí 8%. V roce 2012 prměrná míra nezaměstnanosti dosáhla úrovně 8,1%.

Yellenová připomněla, že dlouhodobý inflační cíl setrvvá na 2%. FOMC přitom odhaduje, že plná dostupná zaměstnanost odpovídá míře nezaměstnanosti na úrovni 5,5-6%.

Yellenová aké poznamenala, že snahy a schopnosti FOMC splnit vytýčené cíle nejsou zcela všemocné a pokud dojde ke krátkodobým výkyvům oproti dlouhodobým cílům, nemělo by to trhy nijak znepokojovat.

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0Read also:

October 26, 2017ECB srazila očekávání na brzké ukončení QE Investiční bankovnictví (Komerční banka)
July 20, 2017Politika ECB - spekulace na ukončení QE Research (Česká spořitelna)

Yellen (Fed): Stimulace by mohla trvat i po ukončení programu QE

Diskuze a názory

Na dané téma nejsou žádné názory.


Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688