TNBiz (TNBiz)
Markets  |  March 01, 2013 19:40:26

International experts: Plant is operated well


Podle expertů elektrárna dobře pracovala s návrhy, které jí doporučili v listopadu 2011.


„Z kontrol je patrné, že elektrárna s našimi návrhy pracuje. Nenašli jsme oblast, kde by vedení elektrárny na naše doporučení dál nereagovalo,“ řekl šéf expertů Ján Naňo, který v jaderné energetice pracuje už 35 let.

 

Prostor pro zlepšení odborníci vidí v rychlosti zavádění některých nových praktik. „Nechceme nic podcenit, tak raději postupujeme pečlivěji, i když to někdy může být na úkor rychlosti,“ říká ředitel JE Temelín Miloš Štěpanovský.


Celkově je vedení elektrárny s výsledkem spokojeno. „Odborníci nám potvrdili, že při realizaci jejich doporučení jdeme správným směrem,“ dodal Štěpanovský. Jedním z příkladů proměny doporučení v praxi je podle něj sjednocení systémů pro kalibraci měřících přístrojů.

Během týdenní prověrky porovnávali odborníci ze Slovenska, Ruska, Maďarska a Arménie současný stav elektrárny se stavem v roce 2011. Přitom elektrárnu srovnávali s nejlepší světovou praxí. „Tyto mise jsou především o výměně informací. Dochází při nich k předávání nejlepších světových zkušeností a to je základ pro neustálé zlepšování celého jaderného průmyslu,“ vidí největší význam těchto prověrek Štěpanovský.

 

Celkově na Temelíně zahraniční odborníci posuzovali deset oblastí. Byly mezi nimi například provoz, údržba, radiační nebo požární ochrana. Oficiální zprávu obdrží vedení elektrárny do dvou měsíců.


Zahraniční experty budou teď světové elektrárny hostit mnohem častěji. Je to jedno z opatření, které organizace WANO zavedla po událostech v japonské Fukušimě. Na Temelín tak další mezinárodní prověrka čeká už příští rok.
 

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0


Last news from the section Markets:

So 13:05  Proč nekupovat jednotlivé akcie Research (Investicniweb.cz)
Pá 22:03  Closing Bell & výhled na 24. 9. – čeká nás rušný týden Grant Capital (Grant Capital)


Mezinárodní experti: Temelín je provozován dobře

Diskuze a názory

Na dané téma nejsou žádné názory.


Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688