TNBiz (TNBiz)
Car insurance  |  March 20, 2013 11:41:23

Negotiations on the more expensive liability insurance goes into final


"Vážení spoluobčané, až vám vaše pojišťovna pošle účtenku na vyšší povinné ručení, poděkujte komunistům a sociálním demokratům za větší přerozdělování," deklamoval poslanec Boris Šťastný (ODS). Občanští demokraté se pokusí podle jeho slov novelu ve třetím čtení zastavit.

Návrh je čistě levicový, hasiče a ostatní záchranné složky by podle něj měl platit stát, proto občané platí daně, tvrdí. "Zítra se může dostat do situace, kdy se takto budou platit holínky a čepice policistů nebo pistole vojákům. Příště se můžeme rozhodnout, že budeme takto finančně zajišťovat českou armádu," rozohnil se poslanec.

Podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jeronýma Tejce ale naopak pojišťovny nakonec vydělají, protože budou mít menší výdaje, pokud budou mít hasiči pořádné vybavení. Je přesvědčený, že se povinné ručení nemůže kvůli novele zdražit. Pokud by ale skutečně ke zdražení došlo, chce Tejc v příštím volebním období iniciovat změnu systému výběru pojistného.

Jeden z předkladatelů novely Rudolf Chlad (TOP 09) pak poznamenal, že i nejmenší česká pojišťovna Slavia vydělává ročně na povinném ručení čtvrt miliardy korun, peníze tedy v systému podle něj jsou.

K novele načetli zpravodajové výborů komplexní pozměňovací návrhy, o nichž se rozhodne v závěrečném sněmovním čtení.
 

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0


Last news from the section Car insurance:

29.07.2017  Autonehoda nebo porucha. Máte sjednané asistenční služby? Volkswagen Financial Services (Volkswagen Financial Services)
15.06.2017  Za škodu způsobenou autem bez povinného ručení zaplatí viník max. 300 tisíc Ekonomický deník (Ekonomický deník)
06.06.2017  Vyplatí se střídat pojišťovny? Inzerce (Inzerce)


Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688