TNBiz (TNBiz)
Czech republic  |  March 22, 2013 17:31:21

Kalu Zeman appointed to head the SAO, appreciated his expertise


Prezident Miloš Zeman na Kalovi během jmenování ocenil zejména jeho vynikající odbornost a také to, že se s funkcí jako dosavadní viceprezident nemusí seznamovat. Ocenil, že po zhruba roce konečně podařilo v Poslanecké sněmovně dosáhnout dohody velké většiny parlamentních stran, "třebaže někteří méně úspěšní politici proti ní do poslední chvíle protestovali".

Zeman tak zřejmě narážel na postoj vládní strany TOP 09, která proti jmenování Kaly ostře vystupovala. Vadilo jí, že po zvolení Kaly, který je členem ČSSD, usedne podle údajných dohod na uvolněné křeslo viceprezidenta poslankyně ODS Zdeňka Horníková, což označili za "zajištění trafiky". Na tomto obchodu se podle nich dohodla ODS, ČSSD a komunisté. V úterní tajné volbě získal nakonec Kala hlas 108 poslanců.

"Pevně doufám, že podle kybernetické zásady, že každý systém, který nemá zpětnou, tedy kontrolní vazbu, degeneruje, přispějete ve své funkci k tomu, aby Česká republika nebyla postižena degenerativními procesy," řekl dále Zeman.

Nový prezident NKÚ následně poděkoval a své jmenování označil za potvrzení jeho dosavadních kroků v rámci NKÚ. Též si od nové funkce slibuje rozvázání rukou pro vykročení úřadu do nové doby, kdy bude mnohem více a aktivněji poukazovat na problémy čerpání veřejných prostředků, kdy dosáhne rozšíření své působnosti. "Bude velmi výrazným příspěvkem pro ozdravení veřejných financí, které v současné době určitě nejsou v nejlepším stavu,"slíbil dále Kala.
 

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0
Zeman jmenoval Kalu do čela NKÚ, ocenil jeho odbornost

Diskuze a názory uživatelů na téma: Zeman jmenoval Kalu do čela NKÚ, ocenil jeho odbornost

Na dané téma nejsou žádné názory.


Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688