TNBiz (TNBiz)
Macroeconomics  |  April 05, 2013 10:51:33

Czech exports offer better results at the end of the year, say exporters


"Na základě pětiletého analyzování dat jsme vybrali vypovídající, srozumitelné, snadno dostupné a jednoduché ukazatele. Následně jsme podle pečlivých propočtů určili jejich váhové zastoupení v tomto indexu," komentoval novinku Asociace exportérů její místopředseda Otto Daněk.

Cílem celého projektu je především poskytnout širokému okruhu odborníků a veřejnosti nástroj, pomocí kterého bude možné predikovat, kudy se bude český vývoz v nejbližší době ubírat. "Význam exportu pro české hospodářství je zřejmý, proto je sledování tohoto trendu důležité," vysvětlil.

Asociace exportérů vznikla v roce 2002 s cílem zachovat a zvyšovat konkurenceschopnost tuzemských firem, zejména těch exportních. Zástupci Asociace sledují tendence a vývoj legislativy Evropské unie a upozorňují na možná rizika pro Českou republiku.

Do indexu jsou zahrnuty následující parametry: německé průmyslové zakázky (váhový koeficient 0,25), reálný efektivní kurs CZK/EUR očištěný o inflaci v průmyslu (váhový koeficient 0,65), zakázky ze zahraničí (váhový koeficient 0,55) a index nákupních managerů Eurozóny PMI (váhový koeficient 0,15). Index Asociace exportérů bude aktualizován v měsíční periodě a bude k dispozici na stránkách Asociace exportérů www.asociaceexporteru.cz.

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0


Last news from the section Macroeconomics:

St   9:09  Americký průmysl i maloobchod naznačí další expanzi ekonomiky (Ranní zpráva z... Investiční bankovnictví (Komerční banka)
St   8:45  Středeční obchodní seance 15. 8. 2018 STOX.CZ (Grant Capital)
Út 22:00  Closing Bell & výhled na 15. 8. Grant Capital (Grant Capital)


Český vývoz nabídne lepší výsledky až koncem roku, tvrdí exportéři

Diskuze a názory

Na dané téma nejsou žádné názory.


Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688