Mediafax (Mediafax)
Markets  |  April 04, 2013 20:00:08

BENEFITS did not come AGAIN! Hundreds of foster parents, mothers on maternity leave, but patients have problems


Stále se opakující problémy s výplatou sociálních dávek pokračují. Pěstouni, maminky na mateřské dovolené, ale i nemocní kvůli tomu, že jich pozdě chodí peníze, mají problémy. Teď už došla trpělivost i některým politikům, a to jak opozičním tak i koaličním. Ministryni vyzvali, k co nejrychlejší nápravě.
 

"Čekám od listopadu na přídavky a dnes mě přišli odpojit a nikoho to nezajímá. Je mi z nich zle," napsala nám Vladislava Skopalová. "Tři měsíce čekám na odměnu pěstouna. Mám vnoučka v pěstounské péči a od začátku roku 2013 až dosud jsem peníze neviděla," přidala se Zdenka Koričanská.
 

Třeba této pěstounce úřady vzkazují, peníze dostanete 13. dubna, museli jsme přezkoumat, zda vaše péče o vnuka není účelová.
 

Jak už od nás víte, na peníze čeká také Klokánek, který se stará o stovky týraných a opuštěných dětí. Může za to novela zákona, ve které chybí termín pro výplatu státních příspěvků. V Karviné už jedno zařízení kvůli nedostatku peněz zaniklo.
 

"Jasně se ukazuje, že to je další oblast, kde totálně selhává politika současného vedení ministerstva," kritizuje poslanec ČSSD Michal Hašek. "Problém není na straně ministerstva," reagovala stručně ministryně Ludmila Müllerová (TOP 09).
 

Politici to ale vidí jinak, chtějí po ministryni krizový scénář. Podle nich totiž hrozí úplný kolaps systému výplat dávek, a to kvůli hledání nového dodavatele systému, o čemž rozhodl antimonopolní úřad.
 

Lidé závislí na dávkách musejí jíst, platit účty, ale to podle nich nikoho nezajímá, a že se něco v nejbližší době zlepší, tomu už nevěří ani ti největší optimisté.

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0


Last news from the section Markets:

Čt 22:04  Americké akcie klesaly druhým dnem v řadě Patria (Patria Finance)
Čt 18:08  Tři absurdně levné akcie Patria (Patria Finance)
Čt 17:33  Rusko zvažuje přechodné znárodnění Rusalu Patria (Patria Finance)


Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688