Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
Macroeconomics  |  April 09, 2013 14:43:53

NERV will address labor market


Národní ekonomická rada vlády (NERV) na svém zasedání 8. dubna diskutovala společně se stranou zaměstnavatelů a ekonomickými ministry aktuální ekonomickou situaci. V této souvislosti pověřil pan premiér radu vznikem nové pracovní skupiny zabývající se pracovním trhem. „Český trh práce je na tom v rámci Evropské unie velmi slušně, ale přesto se musíme potýkat s dopady dlouhodobé stagnace evropské ekonomiky. Musíme se tedy zaměřit na strukturální změny na trhu práce, stejně jako na krátkodobé kroky k podpoře zaměstnanosti,“ uvedl ke vzniku skupiny premiér Petr Nečas.

Garantem pracovní skupiny bude člen NERV Daniel Münich, který se tématikou zaměstnanosti dlouhodobě zabývá. „Rádi bychom ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR podrobněji sledovali vývoj na českém trhu práce. Nové projekty MPSV jsou dobře míněny, ale je zapotřebí je pečlivě zacílit na správné skupiny lidí a průběžně vyhodnocovat jejich reálné dopady,“ uvedl garant skupiny Daniel Münich.

Podle posledních údajů ČSÚ činila nezaměstnanost v únoru letošního roku v ČR 7,3 procenta. To je stále o dva procentní body méně než v rekordním roce 2000, kdy dosahovala nezaměstnanost až 9,3 procenta. V rámci EU máme 7. nejnižší nezaměstnanost. „Vláda si je nicméně vědoma, že podmínky na trhu práce jsou složité. Proto udělá maximum možného, aby každý nezaměstnaný, který chce získat práci, dostal příležitost. Drtivá většina lidí chce zabezpečit svoji rodinu příjmem z práce a ne sociálními dávkami. A každého takového člověka si vážím a proto se mu budeme snažit i s pomocí odborníků NERV pomoci,“ dodal premiér Petr Nečas.

Pracovní skupina NERV pro trh práce bude již 11. pracovní skupinou rady. Činnost NERV obnovil po svém nástupu do úřadu premiér Petr Nečas v létě 2010. Nyní má NERV 14 členů, kteří vládě radí ve svém volném čase a bez nároku na honorář.

Was this article: 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 0


Last news from the section Macroeconomics:

Út 15:40  Teď není ten správný čas na letní prázdniny! STOX.CZ (Grant Capital)
Út 10:39  Maloobchod v USA zpomalil, ale nezklamal (17.7.2018) Patria (Patria Finance)


NERV se bude zabývat pracovním trhem

Diskuze a názory

Na dané téma nejsou žádné názory.


Zobrazit sloupec 
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688